Úvod        Potraviny       Technologie       Zdravotnictví      O nás        Kontakt

česky  /  español  /  english

O NÁS

KDO JSME

Společnost s ručením omezeným Simplex CZ byla založena v roce 2000, kdy byla zapsána do obchodního rejstříku v České republice. Po celou historii má 2 majitele, kterými jsou Ladislav Starka a Radek Ulrych. Od svého založení působí jako čistě obchodní společnost a specializuje se na obchod s Latinskou Amerikou, především s Kubou, kde je aktivní od roku 2000. Zabývá se exportem komodit, potravin, surovin a technologií pro potravinářský a pivovarnický průmysl.

 

První větší obchod s vývozem obalového materiálu uzavřela v roce 2001, kdy také začala spolupracovat s úvěrovou pojišťovnou EGAP (státní exportní pojišťovna založená na podporu českého exportu). S úvěrovou pojišťovnou spolupracuje nepřetržitě už 18 let a za tu dobu byl realizován pojištěný vývoz na Kubu v hodnotě více než 4,8 miliard korun (cca. 190 mil. EUR). Za úspěšný vývoz na Kubu získala Simplex CZ v roce 2017 cenu Exportér roku v kategorii vyhlašované právě Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP). Důležitým milníkem byl rok 2005, kdy společnost Simplex CZ získala registraci k založení pobočky od Obchodní komory Kuby. Od té doby tak má vlastní kanceláře a zaměstnance v Havaně. Havanskou pobočku od počátku řídí José Pellón, který má velké zkušenosti s potravinářským průmyslem a technologiemi, před nástupem do společnosti Simplex CZ řídil pivovar v Havaně. V roce 2011 pak Simplex CZ založila další pobočku, a to v Panamě. I ta je zaměřená především na obchodní činnost – a to na vývoz a dovoz v zemích Latinské Ameriky. Založení pobočky v Panamě navíc znamenalo vnitřní reorganizaci společnosti. Do čela pobočky v Panamě se postavil José Pellón a ta převzala zodpovědnost za latinskoamerický trh, tedy i za fungování kanceláří v Havaně.

Společnost dlouhodobě spolupracuje s desítkami renomovaných českých i evropských výrobců v jednotlivých oblastech. Subdodavatelům tak nabízí možnost proniknout se svými výrobky na netradiční trhy karibské oblasti.

 

K dnešnímu dni zaměstnává ve své centrále v Praze 8 zaměstnanců a v pobočce v Havaně 6 zaměstnanců. Externě pak spolupracuje s více než desítkou dalších spolupracovníků.